Ikäkausien puolivuotissuunnitelmat:

Mitä LPKJ tarkoittaa? Entä TAO tai SP? Tarkista lyhenteet sivun lopusta

Helmikuu
1. SPO EnsiapuExcu Leijonat Ynni
1.-2.   Keskitetty aluetapaamisviikonloppu Pahki Oulu
10. SPO/SKO/TAO Ryhmänjohtajaneuvostot Luotsit  
14.-16. TAO Talvileiri Jenny Juusola Rokua
14.-16.   Johtokolmikkokurssi #3 PP Oulu
14.-16.   EA-maastokurssi PP Kälviä
22.   Piirin talvikisat PP Ii
22. YHT Muistelemispäivä    
22. SKO Talvirieha Hydra Oulu
28.2.-1.3. SMO Talvileiri Luotsit Pilpajärvi
         
Maaliskuu
Vko 10 YHT Talviloma    
4. SMO Ari(-Pekan) nimipäivä Ari-Pekka ja luotsi  
9. SPO/SKO/TAO Ryhmänjohtajaneuvostot Luotsit  
13.-15. YHT Ensiavun peruskurssi Saana Mäenpää, Maiju Leskelä (Maria Koskela) Ynni
14.-15.   Talvi-SM-kisat SP Kajaani
16.   Kevätkokous LPKJ Ynni
20-22. TAO Retkiviikonloppu Luotsi  
21.-22. SPO Talvileiri Krokotiilit Rokua
21.-22.   Sykähdys 2020 -lippukuntapäivät PP Kälviä
22.   Piirin kevätkokous PP Kälviä
27.-29. SKO Talvileiri Nella Mäntyniemi Rokua
    Kevätkokous ONMKY Ynni
    Meripartiojohtajapäivät SP  
  PATU Nuotioilta/kevätretki Aikuisvastaavat  
         
Huhtikuu
3.-5. SMO+ Hyppy Tuntemattomaan Eemeli Vaara, Sini Murto Oulu
3.-5. TAO/SMO Retkeilyn peruskurssi PP Piirin eteläosa
6. SPO/SKO/TAO Ryhmänjohtajaneuvostot Luotsit  
Vko 15 TAO Leirimenettely Luotsi  
9.-13. VLO+ Partiojohtajan peruskurssi #31 PP Oulu
14. SMO Rubenin nimipäivä Ruben ja luotsi  
17.-19. OO+ Ensiavun peruskurssi PP Vaasa
18.-19. SKO Kevätretki Sofia Pasma  
18.-19. PATU Minä partiolaisena -pilottikurssi osa 2 SP ??
Vko 17 YHT Partioviikko    
Vko 17 YHT Aikuisrekrykampanja SP  
23. YHT Yrjönpäiväjuhla KiVi Kiiminki
24.-26. PATU Retkeilyn peruskurssi K-22 PP Pattijoki
24.-26. VLO Kevätrojekti VLO  
24.-26 SMO #Ässä PP Ynni
25.   Piirin kevätkisat PP Raahe
26.   Pohjan Tähden DL PT:n päätoimittajat  
         
Toukokuu
4. SPO/SKO/TAO Ryhmänjohtajaneuvostot Luotsit  
6. (7.) SPO KierrätysExcu Kirahvit  
8.-10.   Kohtaus SP Järvenpää
9. SPO/SKO Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut PP Muhos
16.   Kevät-SM-kisat - Tervaus 2020 SP Hyvinkää
Vko 21 SKO Meripartioviikko Luotsi  
Vko 21 YHT Viimeiset kokoukset Luotsit  
Vko 21 TAO Meripartiokokoukset Meripartioryhmä  
20.-21. OO+ Fillari ?? Oulu
22.-24.   Touko-Tuulevat -luottamushenkilöpäivät PP Piirin eteläosa
22. YHT Pirkka-minimaraton ONMKY / Jaakko Keskikuru Oulu
23. YHT Terwamaraton ONMKY / Jaakko Keskikuru Oulu
24. VLO Kosotus ?? Oulu
Vko 22 TAO OO-Lopetus OO-kouluttaja  
Vko 22 YHT Kevätterveiset Tuhupiiri  
25. SPO Siirtymä Maarit Kujansuu  
25.   Johtajiston lopetus LPKJ Ynni
30.   Valmistujaiset - 3 tapahtumaa    
    Euroopan Jamboree-tapaaminen Hanna Koskela Oulun alue
         
Kesäkuu
Vko 23 SPO Veneretki Seeprat  
12.-14. YHT Myötäpäivät 2020 PP Oulu
12.-14.   Tervetuloa partioon- ja Tervetuloa partioon palaajat -kurssi PP Oulu
12.-14.   ROK-kouluttajakoulutus PP Oulu
15.   Kesän JN LPKJ  
29. SMO Uolevin nimipäivä Uolevi ja luotsi  
  SMO+ Sotaleikki Janne Yrjänäinen, Anniina Haanpää Yli-Kiiminki
  PATU K22-veneretki Aikuisvastaavat  
    Pilpajärven kämpän avajaiset Kämppäisännät Pilpajärvi
         
Heinäkuu
6. -10.   Kesäleiri Joonas Alitalo, Joose Yrjänäinen  
6. -10. TAO Leirimajakka Luotsit  
27.7.-6.8.   Euroopan Jamboree SP Gdansk, Puola
         
Elokuu
7.-9. YHT Laturi Tuhupiiri Suvelan leirikeskus
Vko 33 YHT Syyskirje Tuhupiiri  
13. SMO Okon nimipäivä Okko ja luotsi  
Vko 34 SKO Soihdun sytytys Luotsi  
26.   Hehku - lippukunnan johtajiston tapaaminen PP Oulu
26.-30. OO+ ESG Leadership Training and Seminar YMCA Europe Köln, Saksa
28.-30. VLO Väre-vaeltajatapahtuma SP Etelä?
28.-30 SMO Hoi Samoaja! Luotsit Varjakka
28.-30. SMO+ Veneretki   Oulu
         
Syyskuu
Vko 36 YHT Toiminta alkaa Luotsipiiri  
3. SPO->SKO Siirtymäilta Sirius & Pegasus  
4. SPO Tuikun sytytys Luotsi  
Vko 37 TAO Yhteiskuntatarpon aloitusmenettely Luotsit  
12.-13.   Piirin syyskisat PP Ilmajoki
18.-20. TAO Retkiviikonloppu Luotsit  
18.-20. VLO+ Partiojohtajan peruskurssi #32, osa 1 PP Piirin keskiosa
18.-20. OO+ Ensiavun jatkokurssi PP Piirin pohjoisosa
19.-20.   Piirin keskitetty aluetapaamisviikonloppu Pahki Oulu
26. SPO SyysExcu Luotsi  
26.-27. OO OO-retki I OO-kouluttaja  
26.-27.   Luotsikurssi PP Piirin keskiosa
26.-27. SKO Poikien yhteinen Ronja Saraste  
26.-27. SKO Tyttöjen yhteinen Vilhelmiina Ijäs ?  
Vko 40 TAO Yhteiskuntamenettely Luotsi  
Vko 40 YHT Avoimet ovet vanhemmille osastoittain/ryhmittäin Luotsipiiri  
  SPO/SKO/TAO Ryhmänjohtajaneuvostot Luotsit  
  PATU Nuotioilta Aikuisvastaavat  
         
Lokakuu
2.-4. VLO Pykällys Luotsit Oulun lähellä
3.   Syyskokous PP Oulu
3.   LPK:n johtajiston / johtokolmikon tapaaminen PP Oulu
3.   Ko-Gi-ohjaajakoulutus PP Oulu
3.-4.   Akela- ja sampokurssi PP Oulu
3.-4.   Syys-SM-kisat - Käännekohta SP Kiljava
Vko 41 YHT Kalenterit saapuvat Kalenteritonttu  
9.-11.   Partiokouluttajakoulutus PP Piirin etelä-/keskiosa
9.-11. TAO Syysleiri Valtteri Kuorilehto Tyrnävä
Vko 42   Seminaari-Etkot Tuhu&Luotsipiiri Ynni
16.-18. SMO JOTA/JOTI-viikonloppu Luotsit  
Vko 43 YHT Syysloma    
24.-25.   Akela- ja sampokurssi PP Piirin etelä-/keskiosa
30.10.-1.11 YHT Suunnitteluseminaari ?? Rokua
30.10.-1.11   Marras-Tuulevat PP Piirin pohjoisosa
  SPO/SKO/TAO Ryhmänjohtajaneuvostot Luotsit  
         
Marraskuu
Vko 45 SKO/TAO ESG-kokoukset Y-Scouts edustaja  
7. YHT ESG-päivä    
7.-8. TAO Tarpojien Taitopäivät Tiia Hyvälä, Maria Koskela Oulu
9.   Syyskokous LPKJ Ynni
13.-15. VLO+ Partiojohtajan peruskurssi #32, osa 2 PP Piirin keskiosa
13.-15.   Jäsenkokous SP Espoo
13.-15. OO OO-retki II OO-kouluttaja  
14.-15. SPO Retkiviikonloppu Tuikku  
15. YHT Pohjan Tähden DL Päätoimittaja  
21. YHT Ravintolapäivä ?? ??
21.-22. OO+ Ensiavun peruskurssi PP Piirin pohjoisosa
27.-29. TAO Retkiviikonloppu Toho  
Vko 49 SPO/SKO Kynttiläkokoukset Tuikku/Soihtu  
30. SMO Anteron nimipäivä Antero ja luotsi  
  SPO/SKO/TAO Ryhmänjohtajaneuvostot Luotsit  
  SMO+ Y-Scouts johtajaseminaari Y-Scouts edustaja  
    Syyskokous ONMKY Ynni
         
Joulukuu
4. SMO+ Kynttiläilta Aikuisvastaavat  
5.   Valmistujaiset, 3 tapahtumaa    
6. YHT Itsenäisyyspäivän kekkerit Ohjelmajohtaja Ynni
6.   Itsenäisyyspäivän sävelhartaus ONMKY  
Vko 50   Joulukirjeet Tuhupiiri  
Vko 50 SKO-SMO Viimeiset kokoukset Ryhmänjohtajat  
10. SPO Puurojuhla Tuikku Ynni
12. VLO+ Pikkujoulut VLO-luotsi + Aikuisvastaavat  
24.   Pukkipalvelu Joulupukki ja -muori Korvatunturi
27.-30. SMO Samoajien välipäiväleiri PP Kannus
  SPO/SKO/TAO Ryhmänjohtajaneuvostot Luotsit  
Lyhenteet: